اپل برای تمام پلتفرم های خود به روز رسانی نرم افزاری منتشر کرد

به روز رسانی های نرم افزاری اخیر اپل به طور کلی مقیاس کوچکی دارند؛ طبق معمول iOS 13.6 و iPadOS 13.6 بیشترین تغییرات را به خود دیده اند که البته آنها هم در نوع خود جزئی هستند. اصلی ترین مشخصه اضافه شده به این آپدیت ها پشتیبانی آنها از سوئیچ های دیجیتالی خودرو برای آیفون است. علاوه بر این اپل قابلیت گوش دادن به روایت صوتی خبرها را هم به سرویس نیوز پلاس خود اضافه کرده و برخی آپشن های سفارشی سازی را هم به اپ News آورده است. همچنین دسته جدیدی به نام symptoms در اپ سلامت اپل موسوم به Health دیده می شود و باگ های نسخه قبلی نیز رفع شده اند.

آپدیت iPadOS 13.6 نیز همین گونه است با این تفاوت که خبری از پشتیبانی سوئیچ دیجیتال و قابلیت پخش صوتی خبرها نیست. علاوه بر این اپل برخی آپدیت های امنیتی ها را هم برای iOS 13.6 در نظر گرفته است.

macOS Catalina 10.15.6 و watchOS 6.2.8 در به روز رسانی اخیر کمترین تغییرات را تجربه کرده اند از جمله آنکه نرم افزار مک حالا خبرهای محلی را هم نمایش می دهد و امکاناتی برای سفارشی سازی اپ News دارد. همچنین گزینه جدیدی برای بهینه سازی پخش ویدیو در نوت بوک های مک سازگار با HDR ارائه شده تا مصرف انرژی باتری دستگاه کمتر شود.

به روز رسانی نرم افزاری

پشتیبانی از سوئیچ دیجیتالی خودرو به watchOS 6.2.8 در اپ واچ سری ۵ اضافه شده است و نمایش ضربان قلب و فعالیت های غیر عادی آن حالا در کشورهای بحرین، برزیل و آفریقای جنوبی هم برای کاربران نمایش داده می شود.

اپل امروز tvOS 13.4.8 و همچنین آپدیت 13.4.8 برای هوم پاد را هم منتشر کرد که شامل پچ هایی برای باگ های قبلی هستند و هیچ قابلیت تازه ای در آنها گنجانده نشده است.

اوایل این ماه اپل از برنامه های خود برای ارائه به روز رسانی های سالانه بزرگ تر از جمله iOS 14 و iPadOS 14 و tvOS 14 و watchOS 7 و macOS 11 Big Sur خبر داد و ظاهرا قصد دارد از این پس امکانات قابل توجه و مهم را صرفا از طریق آپدیت های سالانه در اختیار کاربرانش قرار دهد.

قوانین ارسال دیدگاه

دیدگاه‌ها

*
*

بازگشت به بالا